Еврото се задржа до прагот од 1,13 долари

Еврото ја започна новата недела, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, јавија германските финансиски медиуми.

Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута се менуваше за 1,1295 долари или нешто под курсот на крајот од петочното тргување.

Европската централна банка во петокот одреди референтна стапка на еврото од 1,1273 долари.

Можеби ќе ве интересира...

Договорено: Рекордно зголемување на платата на работниците во ФОРД- повеќе од 150%

BiznisPRO

Хаос во нафтената индустрија: Нарушен пазар

BiznisPRO

Пропаѓа уште еден малопродажен синџир: Имаат уште седум дена и – престанува да постои?

BiznisPRO