Големо поскапување на горивата – Ова се новите цени

Цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,50 ден/лит, додека малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се зголемуваат за 2,00 ден/лит.

Со тоа ова се новите цени кои ќе важат од ноќеска:

  • Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,50 (денари/литар);
  • Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 85,00 (денари/литар;
  • Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 83,50 (денари/литар)

овие цени ќе важат од вечерва на полноќ.

Можеби ќе ве интересира...

Вртоглави цени на горивата во регионот: Кој плаќа за најскап безоловен бензин, а кој за Еуродизел – Македонија е меѓу земјите со најевтини горива

BiznisPRO

Лебот, зејтинот и брашното ќе се продаваат по набавна цена, профитната маржа на големо замрзната на 4%, а на мало 3%

BiznisPRO

Не се знае дали ќе има летови: Најавен штрајк на кабинскиот екипаж на Луфтанза

BiznisPRO