Инстаграм воведува новитет: Наскоро ќе може да одговорите на приказната со гласовна порака

Инстаграм неодамна воведе приватни лајкови како дополнителен начин за интеракција со содржината на Story. Сепак, се чини дека компанијата наскоро би можела да воведе уште еден начин за одговор на клиповите и сликите на вашите пријатели.

Според инвеститорот Алесандро Палуци, кој користи „обратно инженерство“ за да ги пронајде претстојните функции во апликациите, Instagram работи на тоа да им овозможи на луѓето да испраќаат гласовни пораки како одговор на Stories.

Paluzzi сподели слика од екранот на она што се чини дека ја прикажува новата функција.

Кога Инстаграм ги претстави лајковите на приватните Story, тој рече дека нивната мотивација е да го намалат нередот во сандачето.

Додавањето на опцијата за испраќање гласовни пораки би било спротивно на таа филозофија, но секако би им овозможило на корисниците друг начин за меѓусебна интеракција.

Можеби ќе ве интересира...

Подобро од другите: Apple сега вреди повеќе од 3 познати компании ЗАЕДНО

BiznisPRO

Предупредување од Фејсбук: Активирајте ги овие три поставки што е можно поскоро

BiznisPRO

МВР на Србија ги предупреди граѓаните: Не го правете ова ни случајно за “црниот петок” – овие совети важат и за Македонците

BiznisPRO