Изминатите 24 часа произведени 10.489 MWh електрична енергија

А.Д. ЕСМ на 25.11.2022 година произведе 10.489 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.881 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.608 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 25.11.2022 година.

Можеби ќе ве интересира...

Над 100 отсто поскапо: Парното драстично порасна во Австрија

BiznisPRO

ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА: Силниот долар ја намали вредноста на барелот

BiznisPRO

Нова цена на горивата

BiznisPRO