Изминатото деноноќие произведени 10.092 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 17.11.2022 година произведе 10.092 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.692 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.400 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 3.110 MWh електрична енергија.

*Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 17.11.2022 година

Можеби ќе ве интересира...

Нова цена на горивата

BiznisPRO

КАДЕ Е НАЈВИСОКАТА СААТНИЦА: Ова се најплатените дополнителни работни места во Германија пред празниците

BiznisPRO

Двоен шок за глобалната економија: Светска банка предупреди на последиците од конфликтот на Блискиот Исток

BiznisPRO