Кафе 50, пиво 90, шарска 180 денари – Преспа одлична дестинација за продолжениот првомајски викенд

Преспа покрај својата природна убавина за првомајските празници се очекува да биде преполна со туристи.

Рестораните и хотелите во Отешево, Стење, Претор, Сливница, Долно Дупени нудат и одлични цени за посетителите, но местото изобилува и со прекрасни места за правење на скара во природа.

Цените во просек се поскромни од другите туристички градови, па така кафе еспресо или мало макијато чини 50 денари, кисела вода 60, сок 60, пиво 80-100 денари, шарска плескавица од 150-180 денари, пица од 200-300 денари.

Цените на апартмани изнесуваат од 1500-2500 денари за цело семејство од едно ноќевање.

Можеби ќе ве интересира...

Гувернерката Ангеловска-Бежоска ги презентира макроекономските проекции пред дипломатскиот кор и меѓународните организации-Забавување на инфлацијата следната година, на среден рок, се очекува дека ќе се врати на 2%

BiznisPRO

DevCon повторно во живо – конференција од ИТ заедницата за ИТ заедницата на 14 мај во City Hall Скопје

BiznisPRO

Еве кога ќе биде исплатена февруарската пензија

BiznisPRO