Како да го изберете Вашиот идеален протеински бар?

Протеинот игра витална улога во нашето целокупно здравје, од обновување на мускулите и одржување на ситост до зајакнување на имунитет, па дури и  подобрување на расположението.

Одличен и вкусен начин да обезбедите доволно протеини во текот на денот е да изберете протеински бар за ужина или како замена за оброк.

Но, како да го селектирате најдобриот? 

Новите премиум протеински барови од Виталиа се специјално формулирани не само да пружат вкусно и здраво искуство, туку и да обезбедат комплетно гориво на вашето тело. 

Трио на протеинска извонредност

Виталиа протеинските барови се прецизна мешавина од три висококвалитетни протеини: млечен протеин, протеин од сурутка изолат и колаген. Ова моќно трио содржано во вкупно 35% од секој бар, обезбедува сеопфатен профил на аминокиселини, обезбедувајќи брза апсорпција, синтеза на мускулна маса и регенерација на мускулното влакно по вежбањето.

Повеќе од само протеин

Протеините се клучни, но тоа не е целата приказна. Виталиа протеинските барови се со висока содржина на растителни влакна која ви овозможува да се чувствувате сити и кои ја подобруваат дигестијата, додека додадениот магнезиум ја зголемува вашата енергија и ја поддржува мускулната функција. 

И најдобриот дел? Истите се без додаден шеќер, потпирајќи се на природните засладувачи како стевиа, за комплетно задоволство без чувство на вина.

Достапни во два неодоливи вкусови:

Протеински бар со двојно чоколадо: Остварување на сонот за љубителите на чоколадо, нудејќи богато, задоволувачко искуство кое истовремено е неверојатно нутритивно.

Протеински бар со карамел и бело чоколадо: Слатко, кремасто уживање кое го комбинира луксузниот вкус на белото чоколадо со ароматичната карамела, што го прави прекрасна ужина во секое време од денот.

Како што го започнувате Вашето фитнес патување, погледнете ја целата палета на Виталиа протеински производи.

Без разлика дали сте фитнес ентузијаст кој бара поддршка во градење мускулна маса, некој кој бара хранлива опција за ужина или едноставно сакате да вметнете повеќе висококвалитетни протеини во вашата исхрана, Протеинската Линија на Виталиа нуди  вкусно и практично решение за секој од вас.

Можеби ќе ве интересира...

„Реплек“ на престижниот Саем за фармација во Барселона (CPHI)

BiznisPRO

Од денес 0% ДДВ за основните прехранбени продукти за намалени малопродажни цени

BiznisPRO

Владата одлучи: Пензиите ќе се исплатат предвреме, еве кога да ги очекувате

BiznisPRO