Колку чини еврото, а колку доларот – Курсна листа за 28 март 2024

Курсна листа на Народната банка на Република Северна Македонија формирана на 27.03.2024 која се применува од 00:00 часот на 28.03.2024 година до почетокот на важење на новата Курсна листа.

Можеби ќе ве интересира...

На ФЕИТ презентирани осум иновативни студентски проекти

BiznisPRO

Европските берзи се соочуваат со првата загуба по осум недели

BiznisPRO

Германската економија падна

BiznisPRO