Маск го „запали“ интернетот – повторно: Откриено кој стои зад биткоинот? ФОТО

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск повторно направи хаос со својот твит.

Имено, тој сподели фотографија на која „покажува“ кој стои зад името на Сатоши Накамото – псевдонимот на креаторот на биткоинот.

Така, хумористичната теорија на Маск сугерира дека името Сатоши Накамото е всушност комбинација од слогови од имињата на четири технолошки компании: Samsung, Toshiba, Nakamichi и Motorola.

Можеби ќе ве интересира...

Илон Маск купи удел во „Твитер“ за три милијарди долари

BiznisPRO

Meta го избира Httpool на Aleph за Авторизиран Партнер за Продажба ( ASP ) во Република Северна Македонија

BiznisPRO

Тесла му плати на Маск „неразбирлива сума“: Судот одлучи дека милијардерот нема право да задржи 56 милијарди долари

BiznisPRO