Мирен ден на крипто берзата: Биткоинот денеска е нешто под 27.000 евра

На најголемата светска берза за криптовалути Binnens, биткоинот денеска во 15 часот имаше вредност од 26.936,69 евра.

Вредноста на биткоинот падна за околу 0,04 отсто во последните 24 часа.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 10,08 милијарди евра.

Индексот на страв и алчност (Fear and Greed Index) поврзан со биткоинот денеска е на ниво од 50, во категоријата „неутрални“, додека вчера беше на ниво од 54.

Вредноста на криптовалутата итриум (ETH) падна за 0,25 отсто, на 1.692,58 евра, како и вредноста на Binance Coin (BNB) – за 0,08 отсто на 220,33 евра.

Монетите Binance (BNB), биткоин (BTC), итриум (ETH), litecoin (LTC) или shiba inu (SHIBA) се најтргувани денес.

Крипто валутите PHA, BAKE и HBAR во моментов бележат најголем раст денес.

Можеби ќе ве интересира...

ЛИСТА НА НАЈБОГАТИ: Луѓето имаат најмногу пари во оваа земја, а таму живеат дури 1,1 милион милионери

Бизнис про

Холандија влезе во рецесија: Цените на храната и сметките за струја растат

Бизнис про

НОВ ЗЕМЈОТРЕС НА ПАЗАРОТ: Енергетскиот гигант Equinor ја прекина трговијата со руска нафта

Бизнис про