Нова инвестиција од 30 милиони евра во Скопје, ќе има нови вработувања

Обраќање на премиерот Ковачевски по повод нова инвестиција вредна 30 милиони евра во ТИРЗ Скопје 1.

Со почеток во 10:00 часот премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од директорот на ТИРЗ Јован Деспотовски, ќе се обрати по повод нова инвестиција YFA Automotiv вредна 30 милиони евра во ТИРЗ Скопје 1.

Можеби ќе ве интересира...

Бачовски: Исплатени 58.9 милиони денари дополнителна поддршка за 1925 регистрирани земјоделци

BiznisPRO

Шефовите на германските компании имаат лоши вести

BiznisPRO

ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА НУДИ РАБОТА ЗА 13.000 РАБОТНИЦИ: Се отвораат многу нови работни места, а ова се најбарани занимања!

BiznisPRO