Нова цена на горивата

Утре Регулаторната Комсиија за Енергетика ќе ги утврди новите цени на горивата кои ќе важат од вторник.

Според берзанските податоци, нафтата на лондонската берза се продава за 96 долари по барел, додека на американската по цена од 88.

Во моментов горивата се продаваат по следните цени: ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 94 денари, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 96,5 денари.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 98,5 денари за литар.

Можеби ќе ве интересира...

Се најавува нов едукативен проект, за прв пат во западен Балкан, како мост за влез на државен дуален универзитетод Германија

Бизнис про

Повторно големо поевтинување на горивата – ова се новите цени

Бизнис про

Падна одлука: Бензинот поскапува, дизелот поевтинува – ова се новите цени на горивата

jovan sokolovski