Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои ќе важат во текот на следната седмица.

Во моментов цената на лондонската берза за барел нафта изнесува 83 американски долари, додека на американската е поевтина.

Во моментов цените на горивата се – Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 84,50 (денари/литар), Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77,00 (денари/литар).

Цените кои ќе важат од вторник ќе бидат познати денеска напладне.

Можеби ќе ве интересира...

ССК и Бизнис Академија Смилевски заеднички ќе инвестираат во човечкиот капитал

BiznisPRO

Позначајни движења кај останатите финансиски институции (ОФИ): втор квартал на 2023 година

BiznisPRO

Генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, панелист на Втората годишна меѓународна конференција на Министерството за финансии „Скопски економски и финансиски форум – СЕФФ“

BiznisPRO