Нова цена на горивата

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се менуваат, односно остануваат на исто ниво како што биле утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 10.04.2023 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 87,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 74,00 ден/лит.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголемува за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 10.04.2023 година и со тоа малопродажната цена на
ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 85,00 ден/лит.

Овие цени важат од синоќа.

Можеби ќе ве интересира...

Прва меѓународна конференција за Цефиксим во Истанбул, поддржана од „Алкалоид“

BiznisPRO

УЈП со голема заштеда на струја

BiznisPRO

15.000 посетители на овогодинешниот Саем на мебел кој се одржа минатата недела

BiznisPRO