Нова цена на горивата

Денес ќе биде формирана новата цена на горивата во Македонија.

Новите цени треба да бидат утврдени на редовната седница на Регулаторната Комисија за Енергетика.

Во моментов горивата се точат по следниве цени

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,00 (денари/литар); Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,00 (денари/литар); Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар); Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 78,50 (денари/литар); Мазут М-1 НС 51,335 (денари/килограм).

Можеби ќе ве интересира...

ОКТА: Финансиски резултати за третиот квартал / девет месеци од 2023 година

BiznisPRO

Извозот и конкуренцијата

BiznisPRO

Ново огромно поскапување на горивата: Бензинот поскапува за 3,50, а дизелот за 8,50 денари – еве колку чинат горивата сега

BiznisPRO