Нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика утре напладне се очекува да утврди нови цени на горивата во земјава.

Новите цени се очекува да бидат објавени напладне.

Во моментов на светските берзи нафтата се движи 85 долари за барел од типот брент.

А ова се актуелните цени по последното поскапување на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 85 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 86.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Електродистрибуција објави интерактивна мапа за капацитетот на трафостаниците за приклучување на фотоволтаични системи

BiznisPRO

ПАДНА ОДЛУКА: Значително се намалува цената на дизелот, нова пониска цена ќе има и бензинот

BiznisPRO

Британскиот нафтен гигант ги надмина очекувањата

BiznisPRO