Нова цена на горивата

Во текот на денешниот ден Регулаторната комисија ќе одлучи по новите цени на горивата.

На светските берзи нафтата од типот брент се намали на 86 долари за барел.

Ова се актуелните цени:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 83 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 85 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Народната банка продолжува со збогатување на статистиката ‒ нов показател за должничките хартии од вредност

BiznisPRO

Европските берзански индекси претежно растат, нафтата брент над 80 долари за барел

BiznisPRO

Дали е проблемот студеното време: Падна продажбата на пиво во Холандија

BiznisPRO