Нова цена на горивата – РКЕ пред одлука

Нова цена на горивата во Македонија ќе биде утврдена утре на седницата на Регулаторната Комисија за Енергетика.

На светските берзи нафтата се движи 87 долари од барел за типот брент.

Ова се актуелните цени:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 85 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 87 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

ОЕЦД: Глобалниот економски раст веројатно ќе забави до 2,9 отсто во 2024 година

BiznisPRO

Нова ситуација на берзата Binance: Биткоинот скокна за 5 отсто на над 25.000 евра

BiznisPRO

Бил Гејтс советува кога да им дозволите на вашите деца телефони

BiznisPRO