Нови цени на горивата во Македонија

Од денес горивата се точат по следните цени:

моторен бензин „евросупер БС-95“ – 86,00 (денари/литар)

моторен бензин „евросупер БС-98“ – 88,50 (денари/литар)

дизел-гориво „евродизел БС (Д-Е V)“ – 86,00 (денари/литар)

масло за горење екстра-лесно 1 (ЕЛ-1) – 85,00 (денари/литар)

„мазут М-1 НС“ – 48,660 (денари/килограм)

Можеби ќе ве интересира...

Во јануари: Годишен раст од 10,0% на вкупните депозити и од 5,7% на вкупната кредитна поддршка

BiznisPRO

Нафтата поевтинува поради СЛАБОСТ НА КИНЕСКАТА ЕКОНОМИЈА: Производната активност во втората по големина светска економија се намалува четврти месец по ред

BiznisPRO

„Визер“ укинува летови од Скопје до четири европски дестинации

BiznisPRO