• декември 21, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

Новогодишно изненадување од новиот мобилен оператор

Новогодишно изненадување од новиот мобилен оператор

Добиј дополнителен почетен кредит со секоја нова mSTART картичка и подготви се за одлична забава во празничните денови со новата промотивна понуда од МТЕЛ.

Во пресрет на празниците МТЕЛ ја дополни својата одлична понуда кон припејд корисниците доделувајќи им екстра почетен кредит. До 31 декември сите оние кои ќе се подноват со mSTART припејд картичка од МТЕЛ ќе добијат повисок почетен кредит.

Со секој mSTART 14 картичка наместо досегашните 50 денари добивате 200 денари почетен кредит, додека со mSTART 20 наместо досегашните 100, добивате 300 денари почетен кредит.

Покрај дополнителниот кредит како и досега со mSTART припејд картичките корисниците добиваат и ексклузивен пристап до МТЕЛ мобилните апликации mPLAY TV и Balkan Myusic. На апликацијата Balkan Myusic можете да уживате најголемите балкански хитови и најслушаните музички артисти од регионот, но и да креирате свои плејлисти. А, со mPLAY TV, на својот мобилен можете да ги гледаат најпопуларните серии и филмови од регионот, како и ТВ во живо.

Својата нова mSTART картичка може да ја купите во продажните салони на МТЕЛ во Скопје и Куманово или преку мрежата на овластени партнери на МТЕЛ ширум државата.

Поврзани соддржини

Следува исплата на пензиите: Ова се датумите кога ќе легнат парите на пензионерските сметки

Следува исплата на пензиите: Ова се датумите кога ќе…

На денешната седница, на предлог на Министерството за труд и социјална политика,…
Големо поскапување на горивата – Ова се новите цени

Големо поскапување на горивата – Ова се новите цени

Цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,50 ден/лит,…
Паѓаат цените на пелетите, но никој веќе не ги купува – сите се префрлија на инвертери

Паѓаат цените на пелетите, но никој веќе не ги…

Пелетите не се атрактивни за македонските граѓани откако нивната цена за вреќа…
Нова цена на горивата во Македонија

Нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика денеска се очекува да ја определи новата цена…
ЕВН со новогодишни донации за религиозните заедници

ЕВН со новогодишни донации за религиозните заедници

ЕВН Македонија ја продолжува традицијата на донации за време на Новогодишните празници.…
Во ноември: Годишен раст од 5,0% на вкупните депозити и од 9,6% на вкупната кредитна поддршка

Во ноември: Годишен раст од 5,0% на вкупните депозити…

Годишен раст од 5,0% на вкупните депозити и од 9,6% на вкупната…
Убава вест: Владата најави предвремена исплата на декемвриските пензии – ова се датумите кога ќе легнат парите на сметките

Убава вест: Владата најави предвремена исплата на декемвриските пензии…

На седницата, на предлог на Министерството за труд и социјална политика е…
Објавен повик за субвенции на нови авиолинии

Објавен повик за субвенции на нови авиолинии

Министерството за транспорт и врски го објави јавниот повик за финансиска поддршка…
Набавка на 500 висококвалитетни јуници со цел стабилизација на млекопроизводството во земјата

Набавка на 500 висококвалитетни јуници со цел стабилизација на…

Бројот на молзни крави во земјава во текот на идните месеци ќе…
Изминатото деноноќие произведени 16.178 MWh и целосно задоволени потребите на домаќинствата и малите потрошувачи

Изминатото деноноќие произведени 16.178 MWh и целосно задоволени потребите…

АД ЕСМ на 19.12.2022година произведе 16.178 MWh електрична енергија, со што целосно…
Склучен Меморандум за соработка помеѓу Народната банка и Сојузот на математичари на Македонија

Склучен Меморандум за соработка помеѓу Народната банка и Сојузот…

Народната банка на Република Северна Македонија и Сојузот на математичари на Македонија…