Поскапија горивата – Ова се новите цени

Цените на бензините поскапија за 2 денари, додека дизелот 2,5 денари.

Од утрово на бензинските станици литар еуросупер 95 чини 90 денари, додека дизелот 86 денари за литар.

Можеби ќе ве интересира...

Просечната цена на земјоделското земјиште во ЕУ е 10.578 евра по хектар: Еве каде е поскапо

BiznisPRO

АЛКАЛОИД со рекорден извоз од 183,9 милиони евра, инвестиции од 28,3 милиони евра и со 232 нови вработувања во земјава за 2023

BiznisPRO

Пецовски: Воената криза и инфлацијата креираат големи предизвици, но мора да ги прифатиме како реалност и да ги менаџираме

BiznisPRO