Преку ноќ се случи силен пад на цените на нафтата на светските берзи, биткоинот уште повеќе тоне

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава изнесува 113 долари, што е значителен пад во однос на претходните денови кога цената беше 121 долар за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус. Цената на биткоинот денеска падна на 18.303 долари, за прв пат од декември 2020 година.

Цената на пченицата од утрово е во минус. Цената на пченицата е 1.046 долари за тон, што е пад од околу 3 отсто во однос на вчера. Цената на пченката е 784 долари, што е слична вредност како и претходните денови.

Можеби ќе ве интересира...

Зошто Саудиска Арабија увезува огромни количества песок?

BiznisPRO

Малта и Ирска водат: трговски суфицит на еврозоната во јуни 23 милијарди евра

BiznisPRO

ИСПОРАКА НА ЖИТАРИЦИ: Украина испрати 8,1 милиони тони жито преку романското пристаниште Констанца

BiznisPRO