Проблеми со петата врата: Џенерал моторс повлекува 820.000 камиони продадени во Америка

Џенерал Моторс соопшти дека повлекува 820.000 понови пикапи продадени во Северна Америка поради проблеми со задната врата.

Оваа американска компанија наведува дека тоа било одлучено бидејќи задната врата на пикапите можела неочекувано да се отклучи и отвори.

Оваа одлука се однесува на камиони произведени помеѓу 2020 и 2024 година.

Станува збор за модел со електрично отклучување на вратата на лифтот, а потенцијалниот проблем е што во одреден момент водата може да истече во надворешниот прекинувач и да предизвика краток спој додека возилото е паркирано.

Можеби ќе ве интересира...

По 140 години – се затвора една пекара

BiznisPRO

Германскиот гигант бара 3.200 луѓе: Плати до 58.000 евра годишно

BiznisPRO

Европските берзански индекси се нерамномерни: Цената на златото порасна, а еве што паѓа

BiznisPRO