Произведени 10.592 MWh струја од АД ЕСМ изминатото деноноќие

АД ЕСМ на 16.11.2022 година произведе 10.592 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.791 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.801 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 3.110 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 16.11.2022 година.

Можеби ќе ве интересира...

Нова цена на горивата

BiznisPRO

ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

BiznisPRO

Добра вест: Денеска ќе легнат пензии и помошта за пензионерите

BiznisPRO