Производството и снабдувањето со струја од АД ЕСМ е стабилно

АД ЕСМ на 30.10.2022 година произведе 13.309 MWh електрична енергија и целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и на малите потрошувачи.

Во Термоелектраните произведени се 8.954 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.355 MWh.

Можеби ќе ве интересира...

Отворен е Штип Сити Мол – Еве како изгледа првиот трговски центар во источна Македонија (ФОТО)

Бизнис про

Ковачевски: Со нова инвестиција од 200 милиони евра стануваме крстосница на Балканот, ја поврзуваме земјата со регионалните и европските железнички коридори

Бизнис про

РКЕ пред одлука: Нова цена на горивата

Бизнис про