Се готви нова цена на горивата: Можеме ли да очекуваме големо намалувањена бензинот и дизелот?

Утре РКЕ ќе ги утврди новите цени на горивата во Северна Македонија.

Цената на нафтата изнесува околу 91 долар за барел од типот брент на светските берзи, што може да значи дека треба да се очекува поголемо намалување на цените на бензините и нафтата.

Ова се актуелните цени:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,50 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 87,00 (денари/литар), Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 95,00 (денари/литар).

Можеби ќе ве интересира...

Се повлекува небезбеден производ од рафтовите – Ако го имате купено овој додаток во исхрана да не се конзумира и веднаш да се врати!

BiznisPRO

Министерството за финансии: И во 2022 година поддршка за станбен кредит преку проектот „Купи куќа, купи стан“

BiznisPRO

ЕУ ја намали прогнозата за економски раст, очекувајќи рецесија во еврозоната

BiznisPRO