Среќна вест: Драстично намалување на цените на дизелот и бензините

Според информациите дизелот поевтинува за 5 денари, Еуросупер БС-95 ќе се намали за 3,5 денари за литар, а Еуросупер БС-98 за 4 денари,

Намалување ќе има и кај Екстра лесното масло за 4,50 денари за литар и кај Мазутот М-1 НС за 2,115 ден за килограм.

Од полноќ дизелот ќе се точи за 79,5 денари, еуросупер 95 ќе чини 77,5 денари, еуросупер 98 – 79,5 денари.

Можеби ќе ве интересира...

Следува нова тура пари за пензионерите и загрозените – Еве кога стигнува помошта

BiznisPRO

Владата ја продолжи забраната за извоз на пченица, јачмен, пченка и сончогледовите масла и семиња

BiznisPRO

Решена вечната дилема за заштеда на струја: Дали бојлерот треба да биде постојано вклучен? Еве што правите погрешно

BiznisPRO