Цените на нафтата паднаа

Цените на нафтата, од друга страна, дополнително паднаа, откако минатата недела се лизнаа за повеќе од 2 отсто.

Цената на барелот на лондонскиот пазар утринава се намали за 0,48 отсто, на 81,25 долари, додека на американскиот пазар цената на барелот се намали за 0,52 отсто, на 76,10 долари.

Можеби ќе ве интересира...

Оваа идеја ги надминува сите очекувања: Швеѓаните сфатија како бесплатно да ги загреваат куќите

BiznisPRO

Какви се цените на горивата во Македонија, регионот и Европа?

BiznisPRO

Паѓаат цените на нафтата: Најниска сума во последните три недели

BiznisPRO