Убава вест: Доаѓа големо намалување на цените на горивата, еве ги новите цени

ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 2,50 ден/лит и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,00 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ1), се намалуваат за 3,00 ден/лити со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 83,00 ден/лит.

Можеби ќе ве интересира...

ММФ: Народната банка соодветно ја затегна монетарната политика и придонесе за значително забавување на инфлацијата

BiznisPRO

Нова цена на горивата – Бензинот ближи кон 90 денари од литар

BiznisPRO

Нова цена на горивата – РКЕ во вторник ќе стокми нова одлука за малопродажните цени на дериватите

BiznisPRO