Убава вест: Доаѓа исплата на пензиите, еве и кога

Исплатата на априлската пензија се очекува на втори мај, со оглед дека први мај е неработен ден.

Некои од банките пензијата најаверојатно ќе исплатат и пред празникот.

Пензијата беше покачена за 5 проценти, а следното покачување се очекува веќе во септември.

Можеби ќе ве интересира...

Сорос за уметноста на инвестирање: Ако се забавувате со инвестирање, веројатно нема да заработите ништо

BiznisPRO

Нова пратка на возила од БРАКО испорачана за Обединетото Кралство

BiznisPRO

Волстрит ја има најголемата месечна добивка за повеќе од една година

BiznisPRO