Убава вест: Почна исплатата на повратокот на данок преку проектот “Мој ДДВ”

Денеска кај илјадници граѓани започнаа да пристигаат парите од повратокот на Мој ДДВ за третото тромесечие јули,август,септември.

Граѓаните кои скенираат сметки, можат да остварат поврат на ДДВ до 1.800 денари месечно.

Најавено е дека оваа сума од следната година ќе биде 2.100 денари.

Можеби ќе ве интересира...

Генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, панелист на Втората годишна меѓународна конференција на Министерството за финансии „Скопски економски и финансиски форум – СЕФФ“

BiznisPRO

Македонија меѓу земјите со најевтини горива во регионот и Европа

BiznisPRO

Гувернерката Ангеловска-Бежоска по повод Светскиот ден на штедењето: Стабилноста на финансискиот систем е поттик за раст на депозитите

BiznisPRO