Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе донесе одлука за нови цени на горивата.

На лондонската берза нафтата се продава за 79 долари, а на американската за 74 долари.

Во моментов ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) е 80,50 денари.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 се продава за 76,00 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 78,50, а килограм Мазут М-1 НС за 39,37 денари.

Можеби ќе ве интересира...

Големо поскапување на дизелот – од утре литро ќе се точи за 102 денари

BiznisPRO

Поскапија горивата – Ова се новите цени

BiznisPRO

Величковски од Народната банка: Создадовме основа за воведување на новата генерација технологии во нашиот платен систем

BiznisPRO