За колку ќе поскапат горивата? – Доцни одлуката за нови цени

Регулаторната комисија за енергетика доцни со објавувањето на новите малопродажни цени на нафтените деривати.

Извори од таму велат дека се уште траат разговори како би се нашол начин да се направи што е можно помала корекција на цените.

Цената на суровата нафта на светските берзи изминатата недела забележа најголемо ниво во последните 14 години.

Можеби ќе ве интересира...

Колку ќе чинат девизите во понеделник – Курсна листа за 17-ти јуни 2024

BiznisPRO

Германската инфлација е најниска од јуни 2021 година

BiznisPRO

Клиентите на апликациите на Apple можат да поднесат колективни тужби против компанијата

BiznisPRO