ВО ФОКУСОТМакедонија

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

BiznisPRO
Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно...
ЕнергетикаМакедонијаТОП ВЕСТИ

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

BiznisPRO
Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува...