АнализаВО ФОКУСОТМакедонија

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

BiznisPRO
Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Оддржана констутивна седница на НАТТА

BiznisPRO
По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори...
МакедонијаТелекомуникацииТОП ВЕСТИ

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

BiznisPRO
Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со...
Македонија

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

BiznisPRO
Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија....