5,8 отсто повисоки пензии – Парите легнаа на сметките на пензионерите

Повисоката септемвриска пензија беше исплатена во редовниот рок.

Некои банки веќе ја ставија пензијата на располагање и предвремено.

Начинот на исплата на пензијата се врати редовниот начин на исплата наместо предвремената исплата на пензијата воведена поради прогласувањето на пандемија во државата и донесените мерки за заштита од корона вирусот.

Можеби ќе ве интересира...

КАДЕ Е НАЈВИСОКАТА СААТНИЦА: Ова се најплатените дополнителни работни места во Германија пред празниците

BiznisPRO

ПАДНА ОДЛУКА: Дизелот поскапува, бензинот поевтинува – еве колку ќе чини литар гориво оваа недела

BiznisPRO

ЕСМ: Произведени 11.446 MWh струја, 100% покриени потребите на домаќинствата

BiznisPRO