РКЕ пред одлука: Нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за Енергитика утре ќе одлучува по новите цени на горивата во Македонија.

На светските берзи нафтата од типот брент се продава за 85 долари од барел.

Во моментов бензините се точат по следните цени:

  • ЕУРОСУПЕР БС – 95 85 ден/литар,
  • ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 79.5 денари/литар
  • ЕУРОСУПЕР БС – 98 87 денари/литар

Можеби ќе ве интересира...

Инспирирани од љубовта, среќата и малите задоволства, најдобриот македонски бренд за сокови ВИВА започнува кампања со која нè повикува да уживаме во секој момент од животот!

Бизнис про

За прв пат во историјата: Станбените кредити се поевтини во Хрватска отколку во Германија

Бизнис про

Енергетски биланс за 20.10.2022: ЕСМ произведе 100% струја за домаќинствата и малите потрошувачи

Бизнис про