• ноември 4, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

„Гугл“ воведува едноставна функција за следење на пратките

„Гугл“ воведува едноставна функција за следење на пратките

Веќе нема да треба да отворате порака што ве известува за претстојното пристигнување на пакетот или да посетувате посебна страница каде што можете да го видите проценетиот ден на испорака.

„Гугл“ воведува функции за следење на е-пошта кои ќе се обидат да им олеснат на корисниците да ја проверуваат испораката додека ги проверуваат нивните е-пошта.

Компанијата наведува дека корисниците наскоро ќе видат „едноставен и корисен преглед на сите дојдовни пакети во инбокс“, пренесуваат светските медиуми.

Оваа функција треба да стане достапна за сите во следните неколку недели.

Г-маил на тој начин ќе го прикаже датумот на пристигнување на испорака во списокот со е-пошта доколку еден од нив ги содржи овие информации, што значи дека нема да мора да ја отворате пораката за да ги проверите датумот и времето на пристигнување.

Ако влезете во порака, таму ќе најдете јазиче за резиме. Добрата вест за новата функција е што може да се исклучи, за среќа.

Гугл вели дека г-маил, исто така, ќе може да испрати известување доколку има доцнење и да ги турка тие информации на врвот на листата на е-пошта на корисникот.

Најновата функција, барем на почетокот, ќе работи во САД,пренесуваат медимуите.

Поврзани соддржини

Макпетрол: Цените на природен гас и метан за декември намалени

Макпетрол: Цените на природен гас и метан за декември…

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето…
Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе од 10% данок

Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе…

Се укинува прогресивното оданочувања, не се предвидуваат нови даноци, данокот на личен…
Викенд без ддв за прехранбени производи за време на празници

Викенд без ддв за прехранбени производи за време на…

Владата на прес конференција поврзана со новата даночна политика најави враќање на…
Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо од делфин, тартуфи, морски кучиња и морски мачки…

Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо…

Со новите даночни решенија Владата одлучи на луксузните прехранбени производи да им…
Недела останува неработен ден

Недела останува неработен ден

Уставниот суд на седница одлучи неделата да остане неработен ден. – За…
ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава струја, а не ја наплаќа авансно, да ја пријави

ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава…

АД ЕСМ е производител на електрична енергија и со сопствената произведена енергија…
Дизелот најевтин во последните шест месеци: РКЕ одлучи да ги намали цените

Дизелот најевтин во последните шест месеци: РКЕ одлучи да…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе…
ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти новите цени

ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти…

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ , се намалува за 2,00 ден/лит, во однос…
Нова цена на горивата

Нова цена на горивата

Денеска РКЕ треба да одлучи за нови цени на горивата во Македонија.…
Google пред празниците предупредува на можни измами

Google пред празниците предупредува на можни измами

Злонамерните актери не успоруваат за време на празничната сезона, напротив, забрзуваат. За…
Мерките вродија со плод: Од утре леб и за 32 денари

Мерките вродија со плод: Од утре леб и за…

Од утре дел од пекарите ќе го продаваат лебот и за 32…
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот…

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или…