Маск ги објасни своите постапки: Ги шокираше корисниците со американска фраза

Илон Маск (Илон Маск), сопственикот на Твитер, објави твит во кој се претпоставува дека се обидел да објасни зошто, од бурното преземање на компанијата, отпуштил илјадници работници и вовел трошоци за проверка на сметката.

Многубројните корисници на оваа социјална мрежа не ги оправдаа потезите на Маск, а тој им одговори користејќи популарна американска фраза.

– Го направив тоа за смеење – напиша Маск на Твитер.

Но, набрзо оваа негова објава беше избришана.

Во следниот твит покрај зборот „наскоро“ објави емотикони од робот и надгробна плоча, а многумина тоа го протолкуваа како најава дека доаѓа крајот на „ботови“ на оваа мрежа.

Можеби ќе ве интересира...

НИКАКО НЕМОЈТЕ ДА ГИ ИГНОРИРАТЕ: Овие знаци сугерираат дека вашиот телефон може да е заразен со малициозен софтвер

Бизнис про

Маск во се поголеми проблеми со Твитер: Директорите си заминуваат, доби ретко предупредување

Бизнис про

„Побарувачка од клиенти и повисоки од очекувањата“ – Приходите на „Епл“ повисоки во однос на лани

Бизнис про