Нов значителен пад на нафтата на светските берзи

Нафтата и натаму паѓа на светските берзи.

Типот Брент по кој Македонија ги конфигурира цените на горивата во Македонија падна на 109,2 долари, што е за 6-7 долари помалку од вчера.

Нафтата WTI Crude пак се продава по цена од 105,8 долари по барел.

Со оглед дека цената на нафтата овие два дена паѓа и доколку овој тренд продолжи, од следните денови јасно е дека ќе има значително намалување на цената на горивата и во Македонија

Можеби ќе ве интересира...

Еве како да направите радијаторите да се загреваат „посилно“ и да потрошите помалку пари

BiznisPRO

Ќе има ли поскапување на горивата – Вечерва најавено формирање на нови цени на бензинот и нафтата во Македонија

BiznisPRO

Падна цената на барелот: Нафтата падна за повеќе од еден процент

BiznisPRO