Од денеска плаќаме поевтино за горивата

Горивата се намалија за 0,5 денари по литар од ноќеска по вчерашната седница на РКЕ.

Новите цени на горивата се следните:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 82.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 84.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

„МОРГАН СТЕНЛИ“: Цените на нафтата може нагло да пораснат и да изненадат

BiznisPRO

ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична енергија

BiznisPRO

Откриено уште едно големо наоѓалиште на литиум

BiznisPRO