ПАДНА ОДЛУКА ВО РКЕ: Поевтинува дизелот, еве за колку

Дизелот поевтинува за 2 денари и сега ќе чини 78,5 денари за литар.

Другите цени на горивата остануваат исти и се продаваат по овие цени:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 83 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 85.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Владата одлучи: Пензиите ќе се исплатат предвреме, еве кога да ги очекувате

BiznisPRO

Во октомври значително зголемување: Зголемена вредноста на увозот на руска стока во Америка

BiznisPRO

ЕСМ вчера произведе 10756 мегават часови струја

BiznisPRO