Паѓа цената на нафтата на светските берзи

Цената на нафтата на светските берзи и денеска паѓа.

Ако пред два дена на лондонската берза барел нафта се продаваше за 97 долари, сега цените се спуштија на околу 93 долари.

На американските берзи пак нафтата се продава за 86 долари од барел.

Можеби ќе ве интересира...

Потрошувачите во еврозоната очекуваат инфлацијата да биде 3,5 отсто во следните 12 месеци

BiznisPRO

Австрија достигна нов рекорд: Највисоко ниво на инфлација од 1981 година

BiznisPRO

Кина бесна: „Баравте војна – ќе ја добиете“

BiznisPRO