Паѓа вредноста на доларот

Вредноста на доларот се намалува. Цената на еврото изнесува 1,1350 долари, а вчера во овој момент беше 1,1320 долари.

Курсот на доларот во однос на јапонската валута се зголеми од вчерашните 115,40 на 115,65 јени.

Геополитичките случувања имаат влијание на курсот на девизите, но и на цената на нафтата. Светот сега е засегнат од кризата во Украина, земја која може да се соочи со руска инвазија.

Можеби ќе ве интересира...

Јапонија забранува извоз на луксузни стоки и не сака да плаќа во рубли

BiznisPRO

Американскиот гигант купува ривал за 53 милијарди долари

BiznisPRO

Масовно повлекување на биткоини од берзата

BiznisPRO