Пензионери подгответе се: Објавено е кога ќе легнат парите од февруарската пензија, а од март следува ново покачување!

Пензијата се очекува да биде исплатена во редовниот термин на први март 2024 година во петок.

Согласно новата методологија пензиите ќе пораснат за 5 проценти. Ова покачување ќе дојде од следниот месец.

Вакви покачувања има секој шест месеци, согласно новиот закон.

Можеби ќе ве интересира...

„Фероинвест“ го заврши проектот во Грузија – пуштена во употреба и третата хидроелектрана

BiznisPRO

Дали треба да побрзате во менувачница? – Курсна листа за 28.02.2024

BiznisPRO

Безос го зазеде второто место на врвот на листата на милијардери, Маск и понатаму е прв

BiznisPRO