Продолжува силниот пад на цената на нафтата на светските берзи

Цената на нафтата на светските берзи и натаму паѓа.

Според берзанските податоци во моментов нафтата од типот ВТИ Круд се продава за 83 долари за барел, што е пад за 3 отсто во споредба со вчерашниот ден, додека пак нафтата од типот брент се продава за околу 89 долари по барел, што е пад од 2 отсто во споредба со вчера.

Можеби ќе ве интересира...

Цената на вашата омилена храна вртоглаво расте

BiznisPRO

Оваа идеја ги надминува сите очекувања: Швеѓаните сфатија како бесплатно да ги загреваат куќите

BiznisPRO

Цените на „црното злато“ продолжуваат да растат: Саудиска Арабија и Русија го продолжија периодот на намалување на производството на сурова нафта

BiznisPRO