Расте цената на нафтата на светските берзи

Нафтата на светските берзи поскапе. Цената на барел на лондонската берза сега изнесува 79 долари, што е за три повеќе од минатата недела.

Нафтата на американската берза се продава за 73,5 долари.

Можеби ќе ве интересира...

ЕУ ИТНО ПОВЛЕКУВА СЕРИЈА НА ПРОИЗВОДИ КОИ СИТЕ ГИ КОРИСТИМЕ: Содржат штетни состојки, одлуката предизвика гнев во јавноста

BiznisPRO

„Грин Mашинс“ се покажаа одлично пред словенечките комунални служби – реализирана практична презентација во Ново место

BiznisPRO

Утврдени нови цени на горивата

BiznisPRO