нафта

+ВО ФОКУСОТМакедонија

Нова цена на горивата

BiznisPRO
Утре регулаторната комисија за енергетика стандардно како и секој понеделник ќе ја објави новата цена на горивата по која ќе се точат во следните 7...
Македонија

Пет златни совети како да заштедите гориво – ако ги почитувани овие правила трошоците ќе ги намалите и до 20 проценти

BiznisPRO
Со малку внимание и размислување додека возите, можно е да заштедите до 20 проценти на гориво. Без разлика дали горивото е скапо или евтино, нема...
ЕнергетикаСвет

Пониска цена на црното злато: Денеска нафтата нешто поевтина

BiznisPRO
Цената на нафтата на светскиот пазар денеска падна за повеќе од шест долари поради стравувањата од пад на побарувачката за овој извор на енергија во...
ЕнергетикаМакедонијаТОП ВЕСТИ

Лоша вест: Поскапуваат горивата за 3 денари од литар, ова се новите цени кои ќе важат од полноќ

BiznisPRO
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во...