Утре ќе се стокми нова цена на горивата – Ќе поскапат ли горивата?

Регулаторната Комисија за Енергетика, како и секој понеделник, така и овој одлучува за новите цени на горивата во Македонија.

Утре РКЕ треба да ги утврди новите цени на горивата.

Според светските берзи во моментов барел од типот брент изнесува околу 96 долари.

Последната промена се случи во петокот на 28.10, со што беа донесени овие цени кои ќе важат до утре на полноќ:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 90,00 (денари/литар); Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 92,50 (денари/литар); Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 100,50 (денари/литар); Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 97,00 (денари/литар); Мазут М-1 НС 49,483 (денари/килограм)

Можеби ќе ве интересира...

Познато е за колку денари ќе бидат зголемени пензиите – Еве кој колку ќе добие со новото покачување од 5 отсто

BiznisPRO

НЛБ Банка донираше сензорна соба во Македонски Брод како дел од проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

BiznisPRO

ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА: Силниот долар ја намали вредноста на барелот

BiznisPRO