За стан од 9 квадрати бара 40.000 евра: туширање и спиење во кујна, тоалетот е заеднички

Во огласот стои дека локацијата е „врв“.

„Досега имало две-три прашања, но бидејќи не сум во Загреб, не можам да им го покажам станот на заинтересираните. А газдарицата ми кажа дека неколку луѓе ја контактирале“, открил сопственикот кој продава. стан од 9 квадрати во центарот на Загреб на Њушкал за 40.000 евра за порталот 24 sata.hr Како што истакна во огласот, станува збор за уредено и функционално мини студио, идеално за удобен живот во центарот на градот.

Овој шармантен и модерен гарсоњера се наоѓа на третиот и последен кат во зграда без лифт и доби зелена налепница по земјотресот, која гарантира безбедност“, се вели во огласот.

Тој посочува дека фасадата на зградата е оштетена, но дека се планира реновирање.

Една од погодностите што ја посочува сопственикот е посебен тоалет кој се користи со друг стан. Но, тоа треба да биде краткотрајно бидејќи тој другиот стан си гради сопствен тоалет.

Подрумот е за заедничка употреба и во него може да се остави велосипед.

Можеби ќе ве интересира...

Само 9 години има најмладиот милионер во Македонија, најстариот има 97

BiznisPRO

Волстрит ги чека новите одлуки на ФЕД: Индексите паѓаат, инфлацијата сè уште ги загрижува инвеститорите

BiznisPRO

Убава вест: Доаѓа големо намалување на цените на горивата, еве ги новите цени

BiznisPRO